dziecko24.pl - porady pediatryczne online

Logowanie: Rejestracja

Jesteś tutaj: Strona główna > Artykuły

Partnerzy Strategiczni

 • Polfa Warszawa
Konkursy

Galeria zdjęć konkursowych

» Zobacz inne zdjęcia

Kategoria: Dla rodziców

di-erol™ SbC – probiotyk z wyciągiem z rumianku, podwójna ochrona przed groźnym zakażeniem Clostridium Difficile (CDD)

di-erol™ SbC – probiotyk z wyciągiem z rumianku, podwójna ochrona przed groźnym zakażeniem Clostridium Difficile (CDD)
O dobroczynnym wpływie probiotyków wiadomo już wiele. Wzmacniają odporność organizmu oraz potrafią być sprzymierzeńcem w walce z wieloma dolegliwościami.

Najczęstszym ich zastosowaniem jest działanie osłonowe podczas kuracji antybiotykami. Dobrze dobrane probiotyki pomagają wówczas ochronić się przed biegunką czy wtórnym zakażeniem patogenami. I tutaj pojawia się pytanie – jaki probiotyk zastosować?

Na co należy zwracać szczególną uwagę wybierając probiotyk?
 • wskazanie i udokumentowaną w tym zakresie skuteczność (badania kliniczne)
 • odpowiedni szczep bakterii (przebadany i bezpieczny)
 • skuteczna dawka bakterii dobrorczynnych w preparacie
 • możliwość stosowania razem z antybiotykiem

di-erol™ SbC jest nowym na rynku probiotykiem, który spełnia wszystkie ww. cechy. Łączy w sobie działanie dwóch składników: saccharomyces boulardii i standaryzowanego wyciągu z rumianku pospolitego (bez antekotulidu-substancji która może być potencjalnym alergenem).

di-erol™ SbC jest zalecany m.in. w:
 • antybiotykoterapii,
 • leczeniu zakażeń Clostridium difficile,
 • osłonowo w leczeniu infekcji bakteryjnych, wirusowych,
 • biegunce podróżnych,
 • zaburzeniach funkcjonowania przewodu pokarmowego.

di-erol™ SbC zapewnia skuteczną ochronę przy zastosowaniu antybiotyku o szerokim spektrum działania (poza antybiotykami przeciwgrzybiczymi). Zapobiega groźnej dla zdrowia i życia infekcji bakterią Clostridium Difficile.

di-erol™ SbC został wzbogacony o standaryzowany wyciąg z rumianku (zmniejsza skurcze, wspomaga trawienie, zapobiega wzdęciom). W przypadku preparatu di-erol™ SbC zastosowano wyciąg z rumianku pozbawiony substancji uczulającej – antekotulidu.

Opakowanie di-erol™ SbC (10 kapsułek) = ok. 15,00 PLN
1 kapsułka = 5 miliardów żywych liofilizowanych probiotycznych drożdży z rodzaju saccharomyces boulardii, gwarantowana na koniec terminu ważności oraz 100 mg ekstraktu standaryzowanego wyciągu z rumianku.

Skuteczność di-erolu™ SbC w antybiotykoterapii:

Biegunka jest częstym objawem niepożądanym stosowania antybiotyków. Szacuje się, że może się pojawić u 15-30% chorych w okresie rozpoczęcia antybiotykoterapii aż do 2 miesiąca po jej zaprzestaniu. Stosowanie szczepu Saccharomyces boulardii w trakcie antybiotykoterapii obniża ryzyko wystąpienia biegunki u dzieci od 6 m-ca życia do 14 lat aż
o 81%.(1)

Należy pamiętać, że już po 10 dniach stosowania antybiotyku, trzeba aż 8 miesięcy na naturalne przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach.

Skuteczność di-erolu™ SbC w leczeniu Clostridium difficile (CDD):

Jeżeli w ciągu 2 miesięcy po zakończeniu antybiotykoterapii, u pacjenta występuje biegunka, jest to alarmujący objaw. Nie należy go bagatelizować. Częstą przyczyną, zwłaszcza biegunki o ciężkim przebiegu (w tym rzekomobłoniastego zapalenia jelit) jest zakażenie Clostridium difficile. Jest to bakteria, która występuje powszechnie w środowisku. Szczególnie narażonymi na infekcję są osoby po przyjmowaniu antybiotyków o szerokim spektrum działania lub cytostatyków zaburzających odnowę nabłonka. U osób hospitalizowanych, po kuracji antybiotykowej, ryzyko takiego zakażenia wzrasta nawet dziesięciokrotnie!

W ostatnich latach CDD stała się jedną z najczęstszych przyczyn infekcji szpitalnych na świecie. Tylko w USA powoduje około 3 milionów przypadków biegunki i zapalenia jelit i od 5 000 do 20 000 zgonów rocznie.(2)

Zakażenie CDD leczy się za pomocą antybiotyków (metronidazol i wankomycyna) oraz probiotyku. Stosowanie szczepu Saccharomyces boulardii razem z wymienionymi antybiotykami powoduje zmniejszenie ryzyka nawrotów biegunki wywołanej przez CDD o 42% oraz zmniejsza ryzyko rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego(3).

Mechanizm działania Saccharomyces boulardii

Saccharomyces boulardii (Sbc) = to szczep niepatogennych drożdży, który od lat jest stosowany na całym świecie jako skuteczny preparat w profilaktyce i leczeniu biegunek u dzieci i dorosłych. Wyróżnia go m.in. fakt, że ogranicza utratę wody w trakcie infekcji, dzięki czemu bardziej chroni przed odwodnieniem organizmu. Nie jest wrażliwy na procesy trawienia oraz kwas solny. Po podaniu występuje w całym przewodzie pokarmowym, a po zaprzestaniu pozostaje w organizmie od 2-5 dni. Jest naturalnie odporny na antybiotyki.

Działanie antybakteryjne SbC w przypadku Clostridium difficile
 • Szczep SbC powoduje rozpad toksyn wydzielanych przez Clostridium difficile
 • SbC hamuje wydzielanie toksyn poprzez wiązanie ich z receptorem
 • Do SbC silnie przywierają bakterie patogenne (ze względu na mannozę występującą na błonie SbC)
 • Dzięki temu, bakterie patogenne nie przylegają do śluzówki jelita, tylko są “wymiatane” z przewodu pokarmowego
 • SbC utrzymuje spójność śluzówki jelit dzięki czemu bakterie patogenne nie przedostają się do krwiobiegu


Źródło: VeL, Vesna Lorenc
(1) Saccharomyces boulardii in the prevention of antibiotic-associated diarrhea in children: a randomized double-blind placebo-controlled trial. Kotowska i wsp., Aliment Pharmacol Ther, 2005; 21: 583-590.
(2) Kiedy antybiotyki działają „za dobrze” – Jane E.Brody, New York Times.
(3) A randomized placebo-controlled trial of Saccharomyces boulardii in combination with standard antibiotics for Clostridium di_cile disease; McFarland i wsp., – JAMA 1994; 271: 1913-1918.a.

Zobacz podobne materiały:

Różnica wieku między dziećmi cz.I

Pierwszy maluch już na świecie i zaczynacie myśleć o jego rodzeństwie? Zapewne wśród wielu wątpliwości pojawiają się te dotyczące różnicy wieku między dziećmi – która jest najodpowiedniejsza? I co jest najlepsze… dla...

zobacz »

Skuteczna kara dla dziecka cz.I

Jednym z najbardziej naturalnych etapów rozwoju kilkuletniego dziecka jest wykazywanie nieposłuszeństwa i „testowanie” rodziców pod względem stanowczości i wytrzymałości. W praktyce jednak, kiedy rozzłoszczony czterolatek z...

zobacz »

Wnętrostwo - duży problem małych chłopców

Wnętrostwo, czyli niezstąpienie jednego lub obu jąder do moszny, to problem kilku tysięcy małych chłopców rocznie. Sprawa jest o tyle poważna, że jeśli jądra nie znajdą się w odpowiednim miejscu w ciągu pierwszych trzech miesięcy...

zobacz »

Bilans zdrowia dwulatka

Drugie urodziny twojego dziecka nadchodzą wielkimi krokami? Czeka was zatem nie tylko uroczystość urodzinowa, ale także wizyta u pediatry. Bilans dwulatka, który zostanie przeprowadzony na spotkaniu z lekarzem, to bardzo ważna ocena jego...

zobacz »

Zobacz podobne pytania:

Witam. Czy przy anginie występuje także kaszel? Pozdrawiam.

zobacz »

Dzień dobry. Piszę z zapytaniem, ile 2-letnie dziecko powinno pić mleka? Synek pije rano szklankę, wieczorkiem kakao też szklankę, zdarza się, że po południu woła mleczko, czy to nie za dużo? Proszę o radę. Dziękuję.

zobacz »

Tagi: