dziecko24.pl - porady pediatryczne online

Logowanie: Rejestracja

Jesteś tutaj: Strona główna > Artykuły

Partnerzy Strategiczni

 • Polfa Warszawa
Konkursy

Galeria zdjęć konkursowych

aka

» Zobacz inne zdjęcia

Kategoria: Dla rodziców

di-erol™ SbC – probiotyk z wyciągiem z rumianku, podwójna ochrona przed groźnym zakażeniem Clostridium Difficile (CDD)

di-erol™ SbC – probiotyk z wyciągiem z rumianku, podwójna ochrona przed groźnym zakażeniem Clostridium Difficile (CDD)
O dobroczynnym wpływie probiotyków wiadomo już wiele. Wzmacniają odporność organizmu oraz potrafią być sprzymierzeńcem w walce z wieloma dolegliwościami.

Najczęstszym ich zastosowaniem jest działanie osłonowe podczas kuracji antybiotykami. Dobrze dobrane probiotyki pomagają wówczas ochronić się przed biegunką czy wtórnym zakażeniem patogenami. I tutaj pojawia się pytanie – jaki probiotyk zastosować?

Na co należy zwracać szczególną uwagę wybierając probiotyk?
 • wskazanie i udokumentowaną w tym zakresie skuteczność (badania kliniczne)
 • odpowiedni szczep bakterii (przebadany i bezpieczny)
 • skuteczna dawka bakterii dobrorczynnych w preparacie
 • możliwość stosowania razem z antybiotykiem

di-erol™ SbC jest nowym na rynku probiotykiem, który spełnia wszystkie ww. cechy. Łączy w sobie działanie dwóch składników: saccharomyces boulardii i standaryzowanego wyciągu z rumianku pospolitego (bez antekotulidu-substancji która może być potencjalnym alergenem).

di-erol™ SbC jest zalecany m.in. w:
 • antybiotykoterapii,
 • leczeniu zakażeń Clostridium difficile,
 • osłonowo w leczeniu infekcji bakteryjnych, wirusowych,
 • biegunce podróżnych,
 • zaburzeniach funkcjonowania przewodu pokarmowego.

di-erol™ SbC zapewnia skuteczną ochronę przy zastosowaniu antybiotyku o szerokim spektrum działania (poza antybiotykami przeciwgrzybiczymi). Zapobiega groźnej dla zdrowia i życia infekcji bakterią Clostridium Difficile.

di-erol™ SbC został wzbogacony o standaryzowany wyciąg z rumianku (zmniejsza skurcze, wspomaga trawienie, zapobiega wzdęciom). W przypadku preparatu di-erol™ SbC zastosowano wyciąg z rumianku pozbawiony substancji uczulającej – antekotulidu.

Opakowanie di-erol™ SbC (10 kapsułek) = ok. 15,00 PLN
1 kapsułka = 5 miliardów żywych liofilizowanych probiotycznych drożdży z rodzaju saccharomyces boulardii, gwarantowana na koniec terminu ważności oraz 100 mg ekstraktu standaryzowanego wyciągu z rumianku.

Skuteczność di-erolu™ SbC w antybiotykoterapii:

Biegunka jest częstym objawem niepożądanym stosowania antybiotyków. Szacuje się, że może się pojawić u 15-30% chorych w okresie rozpoczęcia antybiotykoterapii aż do 2 miesiąca po jej zaprzestaniu. Stosowanie szczepu Saccharomyces boulardii w trakcie antybiotykoterapii obniża ryzyko wystąpienia biegunki u dzieci od 6 m-ca życia do 14 lat aż
o 81%.(1)

Należy pamiętać, że już po 10 dniach stosowania antybiotyku, trzeba aż 8 miesięcy na naturalne przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach.

Skuteczność di-erolu™ SbC w leczeniu Clostridium difficile (CDD):

Jeżeli w ciągu 2 miesięcy po zakończeniu antybiotykoterapii, u pacjenta występuje biegunka, jest to alarmujący objaw. Nie należy go bagatelizować. Częstą przyczyną, zwłaszcza biegunki o ciężkim przebiegu (w tym rzekomobłoniastego zapalenia jelit) jest zakażenie Clostridium difficile. Jest to bakteria, która występuje powszechnie w środowisku. Szczególnie narażonymi na infekcję są osoby po przyjmowaniu antybiotyków o szerokim spektrum działania lub cytostatyków zaburzających odnowę nabłonka. U osób hospitalizowanych, po kuracji antybiotykowej, ryzyko takiego zakażenia wzrasta nawet dziesięciokrotnie!

W ostatnich latach CDD stała się jedną z najczęstszych przyczyn infekcji szpitalnych na świecie. Tylko w USA powoduje około 3 milionów przypadków biegunki i zapalenia jelit i od 5 000 do 20 000 zgonów rocznie.(2)

Zakażenie CDD leczy się za pomocą antybiotyków (metronidazol i wankomycyna) oraz probiotyku. Stosowanie szczepu Saccharomyces boulardii razem z wymienionymi antybiotykami powoduje zmniejszenie ryzyka nawrotów biegunki wywołanej przez CDD o 42% oraz zmniejsza ryzyko rzekomobłoniastego zapalenia jelita grubego(3).

Mechanizm działania Saccharomyces boulardii

Saccharomyces boulardii (Sbc) = to szczep niepatogennych drożdży, który od lat jest stosowany na całym świecie jako skuteczny preparat w profilaktyce i leczeniu biegunek u dzieci i dorosłych. Wyróżnia go m.in. fakt, że ogranicza utratę wody w trakcie infekcji, dzięki czemu bardziej chroni przed odwodnieniem organizmu. Nie jest wrażliwy na procesy trawienia oraz kwas solny. Po podaniu występuje w całym przewodzie pokarmowym, a po zaprzestaniu pozostaje w organizmie od 2-5 dni. Jest naturalnie odporny na antybiotyki.

Działanie antybakteryjne SbC w przypadku Clostridium difficile
 • Szczep SbC powoduje rozpad toksyn wydzielanych przez Clostridium difficile
 • SbC hamuje wydzielanie toksyn poprzez wiązanie ich z receptorem
 • Do SbC silnie przywierają bakterie patogenne (ze względu na mannozę występującą na błonie SbC)
 • Dzięki temu, bakterie patogenne nie przylegają do śluzówki jelita, tylko są “wymiatane” z przewodu pokarmowego
 • SbC utrzymuje spójność śluzówki jelit dzięki czemu bakterie patogenne nie przedostają się do krwiobiegu


Źródło: VeL, Vesna Lorenc
(1) Saccharomyces boulardii in the prevention of antibiotic-associated diarrhea in children: a randomized double-blind placebo-controlled trial. Kotowska i wsp., Aliment Pharmacol Ther, 2005; 21: 583-590.
(2) Kiedy antybiotyki działają „za dobrze” – Jane E.Brody, New York Times.
(3) A randomized placebo-controlled trial of Saccharomyces boulardii in combination with standard antibiotics for Clostridium di_cile disease; McFarland i wsp., – JAMA 1994; 271: 1913-1918.a.

Zobacz podobne materiały:

Niepełnosprawność fizyczna w rozmowach z dzieckiem

Dzieci są prawdziwymi mistrzami we wprowadzaniu swoich rodziców w stan zakłopotania. Wielu z nas zna przecież to uczucie, kiedy trzylatkowi nagle „wyrwie się” pikantne słówko – oczywiście w najmniej odpowiednim momencie. Naszą...

zobacz »

Zamykamy lato w spiżarni cz.II

W naszym poprzednim artykule możecie znaleźć wiele cennych informacji dotyczących mrożenia letnich smakołyków. Nie jest jednak tajemnicą, że to nie jedyna metoda na zachowanie smaków lata. Warto wykorzystać również tzw. wekowanie oraz...

zobacz »

Wnętrostwo - duży problem małych chłopców

Wnętrostwo, czyli niezstąpienie jednego lub obu jąder do moszny, to problem kilku tysięcy małych chłopców rocznie. Sprawa jest o tyle poważna, że jeśli jądra nie znajdą się w odpowiednim miejscu w ciągu pierwszych trzech miesięcy...

zobacz »

Ruchy dziecka - pytania Mam

Poczucie pierwszych ruchów dziecka jest jednym z najwspanialszych doznań w życiu każdej kobiety. Z drugiej strony, często przeróżne aspekty związane z wierceniem się małego człowieka mogą bardzo niepokoić. Co najczęściej martwi...

zobacz »

Zobacz podobne pytania:

Witam. Czy przy anginie występuje także kaszel? Pozdrawiam.

zobacz »

Dzień dobry. Piszę z zapytaniem, ile 2-letnie dziecko powinno pić mleka? Synek pije rano szklankę, wieczorkiem kakao też szklankę, zdarza się, że po południu woła mleczko, czy to nie za dużo? Proszę o radę. Dziękuję.

zobacz »

Tagi: