dziecko24.pl - porady pediatryczne online

Logowanie: Rejestracja

Jesteś tutaj: Strona główna > Encyklopedia leków

Partnerzy Strategiczni

  • Polfa Warszawa
Konkursy

Galeria zdjęć konkursowych

jolinek83

» Zobacz inne zdjęcia

Encyklopedia leków

Lek: Paracetamol Hasco (syrop)

« powrót


Paracetamol Hasco (syrop)

Wskazania:
Działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Paracetamol Hasco służy do zwalczania gorączki związanej z przeziębieniem, grypą, chorobami wieku dziecięcego.
Paracetamol Hasco wykorzystywany jest także do zwalczania słabego bądź umiarkowanego bólu, np.:
  1. bólu głowy,
  2. bólu zęba lub bólu związanego z ząbkowaniem,
  3. bólu mięśni, stawów i kości.

Dawkowanie:
Indywidualne, ustalone według masy ciała dziecka (wg siatki centylowej). 1 ml zawiesiny zawiera 24 mg paracetamolu.

W wieku:
3 m.ż. (masa ciała - 6 kg): dawka jednorazowa - 3,5 ml;
6 m.ż. (8 kg) - 5,0 ml;
9 m.ż. (9 kg) - 5,5 ml;
1 r.ż. (10 kg) - 6,0 ml;
2 r.ż. (12,5 kg) - 8,0 ml;
3 r.ż. (15 kg) - 9,0 ml;
4 r.ż. (17 kg) - 10,5 ml;
5 r.ż. (19 kg) - 12,0 ml;
6 r.ż. (21 kg) - 13,0 ml;
9 r.ż. (30 kg) - 19,0 ml;
12 r.ż. (42 kg) - 26,0 ml.

Podawać preparat nie częściej niż co 4 h oraz nie stosować więcej niż 4 dawki w ciągu doby (60 mg paracetamolu/kg m.c./dobę).

U dzieci poniżej 3 m.ż. tylko na wyraźne zlecenie lekarza.

Działania niepożądane:
Paracetamol Hasco może powodować:
  1. zaburzenia hematologiczne,
  2. reakcje alergiczne,
  3. zaburzenia ze strony układu pokarmowego,
  4. zaburzenia czynności wątroby i nerek.

Przeciwwskazania:
U dzieci poniżej 3 m.ż. tylko na wyraźne zlecenie lekarza.
Nie podawać jednocześnie innych preparatów zawierających paracetamol!

Nadwrażliwość na paracetamol bądź inny składnik leku Paracetamol Hasco.
Ciężka niewydolność wątroby i nerek.
Paracetamol Hasco nie stosować u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.

Postać: Syrop.

Przechowywanie: W temperaturze poniżej 25 stopni C.

Źródło:
http://helfa.pl/przeziebienie-i-grypa/261-paracetamol-hasco-syrop-o-smaku-truskawkowym-150g.html
http://www.apteka-zielona.pl/paracetamol-syrop-120-mg5-ml-150-hasco-p-24235.html


« powrót

Tagi: